Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem depilacji laserowej skóry, możesz zastanawiać się, jak długo będzie ona trwała. Jest to zabieg inwazyjny i wiąże się z pewnym ryzykiem. Należą do nich blizny, oparzenia i przebarwienia. Poza tym jest to zabieg bolesny i powtarzalny. Jeśli jednak jesteś gotowa poddać się bólowi i powtarzalności, powinnaś to rozważyć!
Depilacja laserowa może powodować oparzenia, przebarwienia i blizny
Po poddaniu się depilacji laserowej może wystąpić podrażnienie, zaczerwienienie i obrzęk skóry. Pielęgnacja oparzeń jest niezbędna, aby zapobiec infekcji i uniknąć powstawania blizn. Nałożenie kremu miejscowo znieczulającego lub okładów z lodu na dotknięty obszar zminimalizuje ból i dyskomfort. W przypadku poważnych oparzeń należy skonsultować się z lekarzem. W zależności od ciężkości oparzenia mogą zostać przepisane leki.
Przed przystąpieniem do depilacji laserowej należy wiedzieć, że różne rodzaje skóry różnie reagują na zabieg. Jeśli masz ciemniejszą skórę, lekarz może przepisać krem wybielający skórę, aby rozjaśnić pigment. Inne metody usuwania owłosienia, takie jak elektroliza, również mogą zakłócać pracę mieszków włosowych. Przed zabiegiem należy także unikać leków rozrzedzających krew. Gojenie może potrwać kilka miesięcy, a nawet rok.
To jest bolesne
Choć wiele osób sceptycznie podchodzi do kwestii tego, czy depilacja laserowa jest bolesna, w rzeczywistości jest ona dość podobna do kąpieli w ciepłej wodzie. Ciepło tradycyjnego lasera jest intensywne i odczuwane jako gorące ukłucie przy pierwszym skoku, ale nowsze „mniej bolesne” lasery dostarczają mniej energii i wytwarzają ciepło powoli, dzięki czemu skóra przyzwyczaja się do tego uczucia. To, czy zabiegi laserowe są bolesne, czy nie, zależy od rodzaju leczonego obszaru.
Chociaż niektóre osoby zgłaszają niewielki dyskomfort podczas zabiegów laserowych, większość z nich twierdzi, że nie są one tak bolesne, jak sobie wyobrażali. Może to być tak nieprzyjemne, jak pstrykanie gumką o skórę, ale grubsza skóra przedramienia lepiej znosi ból. W większości przypadków klienci nie muszą stosować kremów znieczulających przed zabiegiem. Niektóre osoby mogą jednak chcieć wcześniej zastosować lek przeciwbólowy dostępny bez recepty na wypadek, gdyby były na niego wrażliwe.
Jest to czasochłonne
Usuwanie włosów laserem to popularny sposób usuwania niechcianego owłosienia z ciała. Procedura polega na przepuszczeniu przez skórę skoncentrowanej wiązki światła, która uszkadza mieszek włosowy i trwale zapobiega jego odrastaniu. Lasery stosowane do fotoepilacji mają spektrum terapeutyczne, dzięki czemu mogą celować w melaninę bez uszkadzania otaczającej tkanki. Oprócz korzyści związanych z oszczędnością czasu, leczenie laserem jest bezbolesne i wygodne, a zabiegi można przeprowadzać kiedy tylko się chce.
Po jednym zabiegu włoski nie odrastają. Aby opóźnić odrastanie włosów, może być jednak konieczne przeprowadzenie kilku zabiegów. Mimo że do trwałego usunięcia włosów potrzeba kilku zabiegów, niektórzy pacjenci mogą wymagać okresowych zabiegów uzupełniających. Chociaż włosy pozostałe po zabiegu laserowym są jaśniejsze i delikatniejsze, są one nadal akceptowalne kosmetycznie dla osób, które chcą uzyskać gładszy wygląd. Jednak w przypadku kilku sesji konieczne mogą być zabiegi uzupełniające co kilka miesięcy.
Jest bezpieczna dla osób o jasnych włosach i ciemnej skórze
Jeśli masz jasne włosy, ale ciemną skórę, możesz się zastanawiać, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie bezpieczna. Depilacja laserowa jest bezpieczna dla osób o każdym kolorze skóry, ponieważ wnika głęboko w skórę i niszczy mieszki włosowe, nie uszkadzając melanocytów produkujących pigment. Może to powodować zmiany pigmentowe. Jeśli jednak wybierzesz odpowiedni laser i mechanikę, depilacja laserowa może być dla Ciebie bezpieczna.
Chociaż depilacja laserowa działa w przypadku wszystkich kolorów skóry, niektóre typy laserów są niekompatybilne z ciemniejszą skórą. Dzieje się tak dlatego, że wiele urządzeń twierdzi, że może leczyć osoby o wszystkich odcieniach skóry. Jednak większość laserów nie nadaje się do leczenia ciemniejszej skóry. Działanie depilacji laserowej polega na dostarczeniu wiązki światła o wysokiej energii bezpośrednio do mieszka włosowego, niszcząc go w ten sposób, aby nie mógł już rosnąć. Technik może namierzyć mieszki na podstawie kontrastu między pigmentem we włosach a kolorem skóry.
Podobne tematy