Portal Kosmetyczny

Zbiór porad na temat urody, kosmetyków, zdrowej cery, ekologii i ogólnopojętej mody

  • Wpisy
    • Interesujące
    • Najpopularniejsze
    • Może Cię Zainteresować
    • Wybór Redakcji
  • Polityka Prywatności
  • Kontakt i Redakcja
Aa

Portal Kosmetyczny

Zbiór porad na temat urody, kosmetyków, zdrowej cery, ekologii i ogólnopojętej mody

Aa
Search
  • Wpisy
    • Interesujące
    • Najpopularniejsze
    • Może Cię Zainteresować
    • Wybór Redakcji
  • Polityka Prywatności
  • Kontakt i Redakcja

Partner Serwisu

Depilacja laserowa w Sieradzu
Interesujące

Jak często należy wykonywać peeling chemiczny

19 marca, 2022
Jak często należy wykonywać peeling chemiczny

Istnieją trzy poziomy peelingu chemicznego: Powierzchowny, Średni i Głęboki. Najgłębsze peelingi wymagają dwóch lub trzech tygodni rekonwalescencji. Najlżejszy zabieg wymaga tylko jednego lub dwóch dni pielęgnacji po zabiegu. Każdy z tych peelingów może poprawić wygląd skóry. Peelingi chemiczne są wykonywane przy użyciu roztworów, które rozpuszczają martwe komórki skóry i odsłaniają znajdującą się pod nimi nową skórę. Proces trwa około 90 minut i może poprawić wygląd i odczucie skóry.

Spis Treści:
1 Głębokie peelingi chemiczne
2 Powierzchowne peelingi chemiczne
3 Średnie peelingi chemiczne

Głębokie peelingi chemiczne

Jeśli zastanawiałaś się, jak często wykonywać głębokie peelingi chemiczne, nie jesteś sama. Ponad 50 milionów osób poddało się zabiegom z użyciem peelingów chemicznych. Istnieją jednak pewne kwestie, o których należy wiedzieć przed podjęciem decyzji o poddaniu się temu zabiegowi. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi należy ujawnić wszelkie schorzenia lub wcześniejsze zabiegi kosmetyczne. Ponadto należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, ponieważ może ona powodować trwałe ciemne plamy lub pigmentację. Oprócz tych zagrożeń może to także spowodować komplikacje podczas zabiegu.

Sam zabieg będzie się nieznacznie różnił, ale można się spodziewać lekkiego dyskomfortu po zabiegu. Większość peelingów chemicznych trwa 30 minut. Jednak głębsze peelingi mogą wymagać 90 minut. Przez kilka dni po zabiegu skóra może być napięta, zaczerwieniona i podrażniona. Należy unikać dłubania i pocierania miejsca poddanego zabiegowi do czasu, aż zacznie się ono goić. Rezultaty działania peelingu chemicznego mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach. Po zabiegu konieczne będzie odbycie kilku wizyt kontrolnych, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Częstotliwość wykonywania głębokiego peelingu chemicznego zależy od stanu Twojej skóry. Niektórzy ludzie mają suchą skórę, która wymaga częstych zabiegów, podczas gdy inni wymagają częstszych zabiegów w przypadku trądziku. Jeśli masz skłonność do problemów skórnych, możesz chcieć odłożyć głębokie złuszczanie do czasu, aż Twoja skóra będzie wolna od trądziku. Jeśli jednak zależy Ci na utrzymaniu dobrego wyglądu skóry, być może zechcesz połączyć zabiegi. Na przykład w przypadku peelingów lekkich stosuje się kwas salicylowy.

Powierzchowne peelingi chemiczne

Jeśli jesteś zainteresowana poddaniem się zabiegowi kosmetycznemu, który poprawi strukturę skóry i zminimalizuje drobne przebarwienia, możesz zastanawiać się, jak często wykonywać powierzchowne peelingi chemiczne. Zabiegi te są najmniej inwazyjną formą odnowy skóry, a korzyści z nich płynące są liczne. Ponieważ wymagają minimalnego czasu rekonwalescencji i wiążą się z minimalnym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, peelingi powierzchowne są najpopularniejszą formą odnowy skóry.

Peelingi chemiczne są zwykle wykonywane w celu zmniejszenia widoczności drobnych linii i zmarszczek oraz usunięcia niewielkich blizn. W zależności od rodzaju skóry można zdecydować się na peeling lekki lub średni. Jeśli jednak masz bardzo głębokie zmarszczki lub blizny, możesz potrzebować głębszego peelingu. Osoby z drobnymi zmarszczkami i niewielkimi bliznami mogą poradzić sobie z zastosowaniem lżejszego peelingu. W ten sposób można utrzymać nowy stan skóry pomiędzy kolejnymi sesjami peelingu.

W zależności od siły działania peelingu, aby uzyskać pożądane rezultaty, może być konieczne przeprowadzenie kilku sesji. Należy również pamiętać o długości okresu przestoju pomiędzy kolejnymi peelingami chemicznymi. Ponieważ skóra każdego z nas reaguje inaczej na każdy rodzaj peelingu, czas przestoju jest różny dla każdego rodzaju zabiegu. Po wykonaniu peelingu skóra zacznie się łuszczyć. Odrastanie nowej skóry może potrwać do siedmiu dni. Zazwyczaj pełne rezultaty widoczne są po siedmiu do czternastu dniach.

Średnie peelingi chemiczne

Być może zastanawiasz się, jak często należy wykonywać średnie peelingi chemiczne. Odpowiedź zależy od rodzaju peelingu, który jest wykonywany. Działanie lekkich peelingów chemicznych może trwać około dwóch tygodni, peelingów średnich – od trzech do czterech miesięcy, a peelingów głębokich – nawet do roku. Ogólnie rzecz biorąc, aby zachować nowy wygląd, należy wykonywać peeling średni raz na dwa lub trzy lata. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać przed kolejną sesją peelingu chemicznego.

Średni peeling chemiczny, zwany czasem peelingiem TCA, to zabieg z użyciem kwasów, który polega na nałożeniu na skórę roztworu. Składa się on z chemicznego środka złuszczającego, który powoduje kontrolowane uszkodzenie naskórka, brodawkowatej skóry właściwej i skóry podskórnej. Proces ten umożliwia regenerację nowych komórek skóry, przywracając jej koloryt i strukturę. Chociaż zabieg ten może wydawać się nieprzyjemny, można go wykonywać do czterech razy w roku.

Lekki peeling chemiczny jest zwykle wykonywany bez konieczności zachowania ostrożności po zabiegu. Peeling średni może wymagać podania środka uspokajającego lub przeciwbólowego w celu zminimalizowania dyskomfortu, a głęboki peeling chemiczny może wymagać podania środka uspokajającego. Następnie stosuje się roztwór neutralizujący, aby usunąć roztwór chemiczny. W miarę gojenia się skóry tworzy się na niej skorupa. Obszar poddany zabiegowi potrzebuje od siedmiu do czternastu dni na zagojenie się. Jednak zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka miesięcy. Głęboki peeling chemiczny może powodować silne zaczerwienienie, pieczenie, pulsowanie i opuchliznę powiek.

Podobne tematy

  • Peeling chemiczny na zmarszczki – jak często?
  • Co to jest peeling chemiczny?
  • Peeling chemiczny w leczeniu przebarwień – opinie

Eryka 19 marca, 2022

Mogłeś Przegapić

Jak często należy wykonywać peeling chemiczny
Interesujące

Epilacja laserowa – jak długo trwa zabieg?

2 lipca, 2022
Rodzaje peelingów chemicznych
Interesujące

Rodzaje peelingów chemicznych

3 czerwca, 2022
Przeciwwskazania do epilacji laserowej
Interesujące

Przeciwwskazania do epilacji laserowej

2 czerwca, 2022
Czy peeling chemiczny pomaga w starzeniu się skóry?
Interesujące

Czy peeling chemiczny pomaga w starzeniu się skóry?

15 kwietnia, 2022

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Removed from reading list

Undo
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?