Portal Kosmetyczny

Zbiór porad na temat urody, kosmetyków, zdrowej cery, ekologii i ogólnopojętej mody

  • Wpisy
    • Interesujące
    • Najpopularniejsze
    • Może Cię Zainteresować
    • Wybór Redakcji
  • Polityka Prywatności
  • Kontakt i Redakcja
Aa

Portal Kosmetyczny

Zbiór porad na temat urody, kosmetyków, zdrowej cery, ekologii i ogólnopojętej mody

Aa
Search
  • Wpisy
    • Interesujące
    • Najpopularniejsze
    • Może Cię Zainteresować
    • Wybór Redakcji
  • Polityka Prywatności
  • Kontakt i Redakcja

Partner Serwisu

Depilacja laserowa w Sieradzu
Może Cię Zainteresować

Czy epilacja laserowa jest bolesna?

20 stycznia, 2022
Czy epilacja laserowa jest bolesna?

Być może zadałeś sobie pytanie: „Czy depilacja laserowa jest bolesna?”. Zabieg ten można porównać do uderzenia gumową taśmą w skórę. Nie jest on bardzo bolesny, ale może powodować podrażnienie skóry i tworzenie się strupów. Zabieg najlepiej zaplanować na miesiące jesienne i zimowe. W zależności od obszaru ciała, który ma być poddany zabiegowi, procedura może trwać kilka sesji, od jednego do czterech tygodni.

Spis Treści:
1 Może to być uczucie jak po zerwaniu gumki
2 Powoduje podrażnienie skóry
3 Może powodować przebarwienia skóry
4 Powoduje tworzenie się skorupy na skórze
5 Może powodować uraz oka

Może to być uczucie jak po zerwaniu gumki

Depilacja laserowa jest podobna do zerwania gumki. Zabieg ten jest również znany jako depilacja laserowa lub resurfacing laserowy. Wiązka światła o dużej mocy przechodzi przez włosy z niewiarygodnie dużą prędkością, zatrzaskując drzwi do naczyń krwionośnych i powodując ich zamknięcie. Większość pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort podczas zabiegu, a wielu z nich decyduje się na zabieg bez użycia kremu znieczulającego.

Depilacja laserowa powoduje minimalny dyskomfort, a pacjenci często opisują to doświadczenie jako „ciepłe szczypanie” lub uczucie gumki na skórze. Zabiegi mogą trwać od kilku minut do godziny, w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi. Po zabiegu pacjenci powinni unikać nakładania makijażu na obszar poddawany zabiegowi. Zaleca się przybycie co najmniej trzydzieści minut przed planowaną godziną wizyty, aby uniknąć nakładania makijażu i innych kosmetyków.

Powoduje podrażnienie skóry

Jeśli myślisz o poddaniu się depilacji laserowej, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy nie spowoduje ona podrażnienia skóry. Lasery emitują intensywne światło, które może uszkadzać komórki skóry. Powstałe w ten sposób uszkodzenia powodują swędzenie skóry. Komórki skóry, które uległy zniszczeniu, stają się jaśniejsze, co powoduje powstawanie plam jaśniejszej skóry. Efekty te są jednak tymczasowe i z czasem mogą się zagoić. Jeśli zastanawiasz się, czy depilacja laserowa może powodować podrażnienia skóry, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego należy się tym martwić.

Po depilacji laserowej skóra będzie podrażniona. Unikaj dłubania i drapania dotkniętego obszaru, ponieważ może to nasilić obrzęk i zaczerwienienie. Aby przyspieszyć proces gojenia i zwalczyć suchość, po zabiegu użyj łagodzącego kremu nawilżającego. W przypadku skóry suchej należy zastosować żel z aloesu, ponieważ może on złagodzić i wyleczyć skórę. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju podrażnienia skóry, istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia nierówności i skorupek.

Może powodować przebarwienia skóry

Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi laserowemu na skórze, powinieneś być świadomy ryzyka i powikłań związanych z zabiegami laserowymi. Jeśli jesteś w ciąży, unikaj tego zabiegu. Istnieją także pewne rzeczy, które należy zrobić przed zabiegiem, w tym przestrzegać listy kontrolnej przed zabiegiem, aby upewnić się, że nie jest się narażonym na ryzyko. Marka i długość fali lasera nie mają tak dużego znaczenia, jak sam zabieg. Należy upewnić się, że dostawca lasera posiada certyfikat uprawniający go do pracy z ludzką skórą i zna jego działanie.

Hiperpigmentacja pozapalna to kolejne ryzyko związane z depilacją laserową. Chociaż u większości pacjentów po zabiegu występuje tymczasowa hiperpigmentacja, może być ona również trwała. Występuje ono częściej w przypadku ciemniejszych typów skóry, ponieważ tkanki te są bardziej wrażliwe na światło pochodzące z wiązki laserowej. Stan zapalny występujący po zabiegu powoduje, że melanocyty w skórze wytwarzają więcej pigmentu. Po zakończeniu procesu pigmentacji skóra staje się pigmentowana, co skutkuje powstawaniem plam o barwie od jasnobrązowej do czarnej. Ponadto promienie ultrafioletowe emitowane przez laser mogą nasilać stan zapalny.

Powoduje tworzenie się skorupy na skórze

U kilku osób po depilacji laserowej, zwłaszcza w okolicy łonowej, dochodzi do tworzenia się skorupy na skórze. Tworzenie się skorupy może być nieprzyjemne i może prowadzić do powstawania blizn lub krwawienia. Skóra dotknięta problemem może stać się ciemniejsza lub jaśniejsza, w zależności od jej pigmentacji. Zmiany koloru zwykle zanikają z czasem. Osoby mające skłonność do tworzenia się skorupy na skórze po depilacji laserowej powinny rozważyć zastosowanie innej metody usuwania włosków. Po zabiegu można zastosować miejscowe znieczulenie, aby zminimalizować dyskomfort.

Po zabiegu należy nawilżać obszar poddany zabiegowi za pomocą środka nawilżającego bez podrażnień, aby zminimalizować powstawanie skorupy skórnej. Złuszczanie skóry również pomoże usunąć martwe komórki naskórka. Najlepiej robić to trzy razy w tygodniu. Należy unikać wydłubywania skorupy i złuszczać ją kilka razy w tygodniu. Na zmienione chorobowo miejsce można także nałożyć żel z aloesu. Po kilku dniach od zabiegu strupy skórne powinny zacząć się złuszczać.

Może powodować uraz oka

Stosowanie laserów w medycynie estetycznej staje się coraz bardziej popularne, ale nadal może powodować uraz oka. Stosowanie laserów o dużej mocy może uszkodzić struktury oka, a uraz oka może być spowodowany światłem, interakcją tkanka-światło lub błędem ludzkim. Specjaliści powinni być odpowiednio przeszkoleni, aby zminimalizować ryzyko urazów tkanek miękkich i oczu. Środki bezpieczeństwa, w tym osłony na oczy i okulary ochronne, mogą również zminimalizować ryzyko urazu oka. Niezależnie od zastosowanej metody konieczna jest szybka ocena przez okulistę z certyfikatem.

Pacjenci poddawani laseroterapii powinni skonsultować się z okulistą w przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów. Do najczęstszych objawów należą: łzawienie oczu, bóle głowy i nadmierne łzawienie. Pływaki to wirujące, nienaturalne zniekształcenia widzenia, które występują w obrębie fovea. Są one spowodowane przez martwe tkanki komórkowe odłączające się od siatkówki i unoszące się w szklistce. Chociaż floatery mogą pojawiać się w polu widzenia obwodowego, powtarzające się oparzenia siatkówki mogą spowodować ślepotę. Oprócz krwawienia do siatkówki oko posiada mechanizm samoobrony. Człowiek mruga, gdy pada na niego jasne światło, i odwraca się. Jednak reakcja awersyjna nie chroni przed laserami o dużej mocy.

Podobne tematy

  • Koszt depilacji laserowej bikini
  • Przeciwwskazania do epilacji laserowej
  • Epilacja laserowa – jak długo trwa zabieg?

Eryka 20 stycznia, 2022

Mogłeś Przegapić

Przewodnik po peelingu chemicznym krok po kroku
Może Cię Zainteresować

Przewodnik po peelingu chemicznym krok po kroku

28 lipca, 2022
Peeling chemiczny na zmarszczki - jak często?
Może Cię Zainteresować

Peeling chemiczny na zmarszczki – jak często?

8 maja, 2022
Ile zabiegów epilacji laserowej pod rząd jest koniecznych?
Może Cię Zainteresować

Ile zabiegów epilacji laserowej pod rząd jest koniecznych?

12 kwietnia, 2022
Opinie na temat depilacji laserowej
Może Cię Zainteresować

Opinie na temat depilacji laserowej

2 kwietnia, 2022

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Removed from reading list

Undo
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?